Namibia

Co mogę zobaczyć w Namibii?
Wybierając się do Namibii pamiętaj, że ten kraj to nie tylko ojczyzna myślistwa, ale jeden z najbardziej różnorodnych krajów na świecie. Dobra infrastruktura drogowa, nowoczesne rozwiązania turystyczne i przede wszystkim przyjaźni turystom rdzenni mieszkańcy są gwarantem udanego safari. Lista miejsc, które są jedyne w swoim rodzaju i zapierają dech w piersi jest bardzo długa, ale pozwolimy sobie wymienić kilka miejsc, które obowiązkowo trzeba zobaczyć podróżując po Namibii:

 

Park Etosha

Największy na świecie park dzikich zwierząt znajdujący się w granicach jednego państwa. Na powierzchni 22 270 km2 występują 144 gatunki ssaków, 340 gatunków ptaków, 110 gatunków gadów, 16 gatunków płazów i 1 gatunek ryby. W Etoshy spotkasz słonie, lwy, nosorożce, lamparty oraz hieny, dlatego na terenie całego parku obowiązuje zakaz opuszczania samochodu. Przyzwyczajone do turystów zwierzęta całymi stadami wychodzą przed obiektyw tworząc istną ucztę fotograficzną. Warto wiedzieć, że centralną część Etoshy zajmuje kolosalne wyschnięte słone jezioro zajmujące ¼ powierzchni kontrastujące w niepowtarzalny sposób z otoczeniem.

 

Dzikie zakątki Caprivi

Jest to najdalej na północ i wschód wysunięty fragment Namibii. Tutaj w dolinach rzek Okawango, Kwando, Linyanti, Zambezi i Chobe spotkasz niewyobrażalne stada słoni i bawołów. Olbrzymie rozlewiska rzek pełne są krokodyli, hipopotamów a wieczorami siedząc przy ognisku usłyszysz ryk lwa i głośne sapanie lamparta. Rzeka Okawango pełna jest słynnej ryby Tajgi obwołanej przez wędkarzy najbardziej waleczną rybą świata

 

Wodospady Epupa

Drugie po Wodospadach Wiktorii największe wodospady w tej części świata. Ich malownicze położenie między szczytami górskiego pasma Baynes oraz Baobaby wyrastające z przepaści uskoku rzeki wprawią Cię w zachwyt.

 

Damaraland

Jedyny w swoim rodzaju kawałek świata opatrzony krajobrazem olbrzymich głazów, na których położone są campingi i hotele dając swoim gościem jedyne takie doznania. Z wielkich skał rozciąga się widok na dziesiątki wyschniętych koryt rzecznych, które porastają olbrzymie akacje dając schronienie stadom słoni i żyraf.

 

Wybrzeże szkieletowe

Jest to fragment wybrzeża Oceanu Atlantyckiego rozciągające się na długości 500km między rzeką Kunene, pustynią Namib a ujściem rzeki Swakop. Portugalscy żeglarze nazwali to wybrzeże „bramą do piekła”, ponieważ prądy morskie są tam tak silne, że uniemożliwiają odpłynięcie od brzegu jedynie przy użyciu siły mięśni. Można się tylko domyślać ile statków bezpowrotnie może zniosło do „bram piekieł „. Przemierzając ten region spotkasz wiele wraków starodawnych statków wystających znad powierzchni piasku.

 

Pustynia Namib

Rozciągająca się na terenie Angoli, Namibii i RPA pustynia Namib jest najuboższym w opady deszczu obszarem na kuli ziemskiej. Deszcz pada tu raz na kilka lat i opad nie przekracza 14mm rocznie. Pustynia Namib to obszar eksploatacji najdroższych diamentów na świecie.

 

Fish River Canion

Drugi na Świecie największy kanion mający 160 km długości, 27km szerokości i 550m głębokości. Powierzchnia kanionu kształtowała się na przestrzeni 650 milionów lat. Fish River jest najdłuższą wewnętrzną rzeką Namibii, która jest częściowo wyschnięta. Fish River Canion po parku Etosha jest najczęściej odwiedzanym turystycznie miejscem w Namibii.