Polowanie na kozice w Słowenii

Słoweńscy myśliwi mawiają: „każdy jest w stanie upolować lwa, słonia, krokodyla czy wielkiego jelenia byka. Jednak nie każdy z tych, co mają te zwierzęta na swojej myśliwskiej liście kiedykolwiek strzeli kozice w górach. To polowanie jest tylko dla prawdziwych zapaleńców szukających wyzwań”

Poczuj zew przygody i przeżyj niezapomniane polowanie w Słoweńskich Alpach. U podnóża Alp zostaw codzienne troski, przełóż przez ramię sztucer i udaj się w góry!  Podchód górskich kozic na wysokości powyżej 1500 n.p.m. to wyjątkowe przeżycie, do którego Cię zapraszamy!

Jak wygląda polowanie

Ten rodzaj  łowów należy do szczególnie aktywnych. Polowanie przebiega wysoko w górach, na granicy bądź powyżej naturalnej granicy lasu. Łowy odbywają się głównie w formie długiego podchodu trwającego nawet 4-8 godzin.

Proponujemy 3 dniową przygodę prowadzoną głównie pod kątem upolowania kozicy. Jednakże podczas długich górskich wędrówek istnieje również szansa spotkania muflona, świstaka czy koziorożca alpejskiego. Sezon myśliwski na kozice trwa od 1 sierpnia do 31 grudnia. Jeżeli chcesz połączyć polowanie na kozice z łowami na świstaki największe szanse masz we wrześniu. Każdego dnia o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo zadba profesjonalny myśliwy, który dołoży wszelkich starań by Twoje polowanie stało się niezapomnianym. Pamiętaj, że Twoje łowy nie kończą się z chwilą pozyskania kozicy! Jeżeli dopisze Ci szczęście i w pierwszych dniach uda Ci się zdobyć trofeum to następnego dnia masz szansę pozyskać nietrofealną samicę. Gdy podczas polowania uda się spotkać dziki masz zagwarantowany nieodpłatny odstrzał. 

Gdzie mieszkamy podczas polowania

Podczas polowania będziesz miał do dyspozycji kwatery w postaci domków myśliwskich rozmieszczonych w obwodzie. W zależności od Twoich upodobań możesz zamówić kwaterę bardziej komfortową, do której można dojechać samochodem bądź domek myśliwski położony wysoko w górach o nieco niższym standardzie jednak zapierającej dech w piersiach lokalizacji.

Jak powinieneś się przygotować

Musisz pamiętać, że aby w pełni przeżyć te 3 dniowe polowanie powinieneś dobrze się do niego przygotować. Zalecamy potrenować strzelanie do celu na odległość min. 250m z pozycji leżącej oraz trening pod względem kondycyjnym. Twoja dobra kondycja jest połową myśliwskiego sukcesu i gwarancją dobrego samopoczucia.

Na swoje górskie polowanie powinieneś zabrać dzienną w miarę lekką lornetkę, porządne buty trekkingowe, ubranie dobrze odprowadzające ciepło i wilgoć, latarkę, wygodny plecak oraz sztucer o kalibrze min.6mm oraz mocy min.1800J na 100m. Strzał na dystansie 200m i powyżej na pewno ułatwi Ci dobra luneta o przybliżeniu powyżej 8X. Wysoko w górach spotkasz wiele ciekawych zwierząt oraz sceny przyrodnicze zapierające dech w piersiach. Dlatego proponujemy zabranie ze sobą aparatu fotograficznego byś mógł przez wiele lat wspominać swoją wyprawę.

Podczas polowania wyżywienie oraz wszelkie napoje są we własnym zakresie.

Panuje również zasada wspólnych posiłków w kwaterze z Twoim profesjonalnym myśliwym. Przez wzgląd na to, dobrze jest zaopatrzyć się w produkty żywnościowe przed rozpoczęciem łowów.

Cena zawiera: 

– Kozicę o trofeum niemedalowym do 95 pkt CIC

– profesjonalnego myśliwego przez 3 dni polowania

– pozwolenie na odstrzał oraz dokumentację trofeum

– transport w łowisku

– zakwaterowanie przez 3 dni polowania (4 noce)

– wstępne preparowanie trofeum – wybielanie czaszki

Uwaga. Jeżeli chcesz spreparować medalion z kozicy musisz kupić całe zwierzę razem z mięsem. Jeżeli chcesz by profesjonalny myśliwy jedynie spreparował czaszkę musisz liczyć 12 godzin na preparowanie.

Cena nie zawiera:

– ceny mięsa kozicy 

– transportu z Warszawy do Słowenii i z powrotem

– wyżywienia oraz napojów dla Ciebie i Twojego profesjonalnego myśliwego

– preparowania medalionu

– ceny odstrzału świstaka

– ceny odstrzału muflona

– ceny odstrzału koziorożca alpejskiego. Okazjonalnie pozyskiwany, jedynie stare dorodne osobniki. 

!! Pamiętaj !!Jeżeli podczas łowów nie uda Ci się pozyskać kozicy zwracamy Ci koszt jej odstrzału

Po więcej informacji oraz szczegóły cenowe prosimy kontaktować się pod adresem: jakub.piasecki@argali.pl

Information

Find More  

Articles

Find More  

Polowanie dla twardzieli

Tekst pochodzi z bloga: http://prawdziwa-namibia.braclowiecka.pl/ W połowie września uczestniczyłem w typowo górskich łowach w paśmie Alp Julijskich w Słowenii. Góry, w których polowaliśmy, stanowią fragment Triglavskiego Parku Narodowego, ale w miejscu niezwykle rzadko odwiedzanym przez turystów ze względu na brak szlaków. Dzięki temu liczebność kozic jest naprawdę imponująca, a łowom nie towarzyszą okrzyki amatorów górskiej wspinaczki. Nasza kwatera znajdowała się na …

Continue reading  

Konkurs „Polowanie moich marzeń”

Dla Pana Norberta Mazurkiewicza, zwycięzcy konkursu organizowanego przez Brać Łowiecką oraz Biuro Polowań Argali nadszedł czas zwycięskiego polowania (nagrodą w konkursie było polowanie na kozicę w Słoweńskich Alpach ufundowane przez Argali). 9 września razem z właścicielem Biura Polowań ruszyli na podbój Alp w okolicy miejscowości Tolmin. Pogoda nie rozpieszczała jednak już na drugim wyjściu udało się Panu Norbertowi pozyskać kozicę …

Continue reading