„safari camp”

Tekst pochodzi z http://prawdziwa-namibia.braclowiecka.pl/

Na południu farmy pośród rozpościerających się po horyzont traw i camel thornów znajduje się wspomniany przeze mnie w pierwszym wpisie obóz safari. Właściwie całe obozowisko składa się z 3 dwu osobowych domków o europejskim standardzie mieszkalnym oraz wspólnej kuchni. Myśliwi mają również do dyspozycji miejsce ogniskowe z widokiem na sawannę.
Mieszkając w tym obozie polowanie nigdy się nie kończy. W nocy odgłosy buszu napawają spokojem, rano zaraz po otwarciu oczu słychać uciekające z okolic obozu antylopy. Bardzo ciekawym pomysłem jest odbicie tropów niemal wszystkich zwierząt kambaku na chodniku.

Dzięki temu niezwyczajny Afryki myśliwy ruszając rano na miejsce zbiórki wie na co zwracać w buszu uwagę. Kolejnym ciekawym pomysłem jest rozwiązanie zwożenia strzelonej zwierzyny. Po udanym polowaniu zwierzyna trafia do wioski Kambaku gdzie jest specjalnie przygotowane miejsce do patroszenia tuż przy chłodni. Obok polowania w Kambaku kładzie się bardzo duży nacisk na jak najlepsze wykorzystanie tuszy zwierzyny. Właściwie gościom serwuje się cały wachlarz dostępnej na farmie dziczyzny przygotowany przez utalentowanych kucharzy.

Myśliwy, który przyjeżdża polować w obozie safari jest praktycznie wyrywany z otaczającego świata. Cały czas przebywa z trackerami i profesjonalnymi myśliwymi – jeżeli nie poluje to słucha historii myśliwskich. Swoboda, wolność, autentyczność – to odczucia, które towarzyszą w tym „myśliwskim sanktuarium”. Mnie najbardziej ujmuje funkcjonalność obozu. Jego położenie na farmie uławia kolekcjonowanie przygód łowieckich przez całą dobę.
Na koniec dodam, bezcenne są chwile spędzone w obozie wieczorami, po polowaniu, w gronie przyjaciół siedząc przy żarzących się polanach pachnącego egzotycznego drewna, nad którym przyjemnie skwierczą żeberka z afrykańskiej owcy.

Zapisz się na Newsletter Argali
Zapisz się na Newsletter ArgaliJoin our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

You have Successfully Subscribed!