Polowanie na kozice w Słowenii

TO PRZYGODA DLA SPRAGNIONYCH WRAŻEŃ

Wybierz się na łowy


Słoweńscy myśliwi mawiają: „każdy jest w stanie upolować lwa, słonia, krokodyla czy wielkiego jelenia byka. Jednak nie każdy z tych, co mają te zwierzęta na swojej myśliwskiej liście kiedykolwiek strzeli kozice w górach. To polowanie jest tylko dla prawdziwych zapaleńców szukających wyzwań”

Poczuj zew przygody i przeżyj niezapomniane polowanie w Słoweńskich Alpach. U podnóża Alp zostaw codzienne troski, przełóż przez ramię sztucer i udaj się w góry! Podchód górskich kozic na wysokości powyżej 1500 n.p.m. to wyjątkowe przeżycie, do którego Cię zapraszamy!

Opis polowaniaTen rodzaj łowów należy do szczególnie aktywnych. Polowanie przebiega wysoko w górach, na granicy bądź powyżej naturalnej granicy lasu. Łowy odbywają się głównie w formie długiego podchodu trwającego nawet 4-8 godzin.
Proponujemy 3 dniową przygodę prowadzoną głównie pod kątem upolowania kozicy. Jednakże podczas długich górskich wędrówek istnieje również szansa spotkania muflona, świstaka czy koziorożca alpejskiego. Sezon myśliwski na kozice trwa od 1 sierpnia do 31 grudnia. Jeżeli chcesz połączyć polowanie na kozice z łowami na świstaki największe szanse masz we wrześniu. Każdego dnia o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo zadba profesjonalny myśliwy, który dołoży wszelkich starań by Twoje polowanie stało się niezapomnianym. Pamiętaj, że Twoje łowy nie kończą się z chwilą pozyskania kozicy! Jeżeli dopisze Ci szczęście i w pierwszych dniach uda Ci się zdobyć trofeum to następnego dnia masz szansę pozyskać nietrofealną samicę. Gdy podczas polowania uda się spotkać dziki masz zagwarantowany nieodpłatny odstrzał.

Jak powinieneś się przygotować?


Musisz pamiętać, że aby w pełni przeżyć te 3 dniowe polowanie powinieneś dobrze się do niego przygotować. Zalecamy potrenować strzelanie do celu na odległość min. 250m z pozycji leżącej oraz trening pod względem kondycyjnym. Twoja dobra kondycja jest połową myśliwskiego sukcesu i gwarancją dobrego samopoczucia.

Na swoje górskie polowanie powinieneś zabrać dzienną w miarę lekką lornetkę, porządne buty trekkingowe, ubranie dobrze odprowadzające ciepło i wilgoć, latarkę, wygodny plecak oraz sztucer o kalibrze min.6mm oraz mocy min.1800J na 100m. Strzał na dystansie 200m i powyżej na pewno ułatwi Ci dobra luneta o przybliżeniu powyżej 8X. Wysoko w górach spotkasz wiele ciekawych zwierząt oraz sceny przyrodnicze zapierające dech w piersiach. Dlatego proponujemy zabranie ze sobą aparatu fotograficznego byś mógł przez wiele lat wspominać swoją wyprawę.

Oferta polowania zawiera:- kozicę o trofeum niemedalowym do 95 pkt CIC
- profesjonalnego myśliwego przez 3 dni polowania
- pozwolenie na odstrzał oraz dokumentację trofeum
- transport w łowisku
- zakwaterowanie przez 3 dni polowania (4 noce)
- wstępne preparowanie trofeum -wybielanie czaszki

Po szczegóły cenowe oferty zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: jakub.piasecki@argali.pl


Przejdź do kontaktu!
Norbert Mazurkiewicz, Polska

"Podczas polowania będziesz miał do dyspozycji kwatery w postaci domków myśliwskich rozmieszczonych w obwodzie. W zależności od Twoich upodobań możesz zamówić kwaterę bardziej komfortową, do której można dojechać samochodem bądź domek myśliwski położony wysoko w górach o nieco niższym standardzie jednak zapierającej dech w piersiach lokalizacji.”

Nasz blog

Zobacz historie z naszego bloga
September 28, 2018

Pieśń głuszca – prolog wybuchu wiosny

Obwód szumiliński słynie z mocnej populacji głuszca. Wybrałem się tam nie w byle jakim towarzystwie, bo z człowiekiem, który od 25 lat co wiosnę uczestniczy w tokach tych królewskich ptaków.
September 28, 2018

Magiczny wschód

Już kilkadziesiąt kilometrów za przejściem granicznym z Białorusią świat przeobraża się tak, jakbyśmy zmienili nie kraj, ale co najmniej kontynent. Dla mnie osobiście ta konkretna granica jest nie tylko barierą fizyczną i prawną, lecz także rzeczywistym rozgraniczeniem poglądów i wartości.
September 28, 2018

Buffalo

Myśliwy nastawił się już na powrót do obozu z pustymi rękami. Albo raczej z pustą paką terenowego land cruisera. To był wbrew pozorom poranek obfitujący w emocje, choć próżno szukać satysfakcji na młodej brodatej twarzy, przyozdobionej w wymowny grymas.
September 28, 2018

Wielka piątka

Dzięki współpracy z praktykami tych łowów zrewidowałem swoje poglądy na ten temat. Nie ukrywam, że słowa miejscowego człowieka od 29 lat zajmującego się polowaniami na wielką piątkę znaczą dla mnie więcej niż teorie wysnuwane przez myśliwych, którzy zaledwie liznęli to zagadnienie.